W najbliższą sobotę rozegrana zostanie 4. kolejka IV ligi wielkopolskiej. Tym razem do Rawicza przyjedzie jeden z ligowych beniaminków – LKS Korona Piaski.

W obecnym sezonie lepiej radzą sobie piłkarze Korony Piaski. W trzech dotychczas rozegranych meczach zdobyli oni 5 punktów. W ostatniej, świątecznej kolejce podpieczni grającego trenera Macieja Gendeka zremisowali na własnym stadionie z LKS Gołuchów 2:2. Wcześniej natomiast pokonali Kanie Gostyń oraz podzielili się punktami z Turem Turek. W tabeli piłkarze Korony zajmują obecnie 7. miejsce.

Zdecydowanie gorzej w ligowych zmaganiach radzą sobie piłkarze Rawii. Rawiczanie w trzech pierwszych meczach zdobyli zaledwie jeden punkt  (remisując 1:1 z Victorią Ostrzeszów). Na inaugurację przegrali we Wrześni a we wtorek w Słupcy.  Jak dotąd niebiesko-biało-czerwoni nie potrafią złapać formy którą prezentowali chociażby w meczach kontrolnych. Po trzech kolejkach podopieczni trenera Jerzego Radojewskiego w ligowej tabeli plasuja się na 12. miejscu.

W sobotę rawiczanie zapewne postarają się o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Patrząc jednak na dyspozycję piłkarzy Korony nie będzie to łatwe.

Początek meczu Rawia RAWAG Rawicz – Korona Piaski w sobotę, 19 sierpnia o godzinie 17:00.

 

(JK)

Pin It on Pinterest

Shares