Historia Klubu

Łączy nas Duma i Tradycja

„Rawia” Rawicz powstała w 1923 roku na bazie „Sokoła”, który prowadził w okresie międzywojennym prężną działalność m.in. w sekcji pilki nożnej. Po wojnie założono w Rawiczu kilka klubów, ale piłka nożna najlepiej rozwijała się w Kolejarzu i w Rawii.

W 1966 roku oba kluby przyjęły nazwę „Rawia” Rawicz, z tym że piłkę nożną uprawiano w Klubie Pilkarskim „Rawia”. Klub w późniejszym czasie przyjął nazwę Międzyzakładowy Kolejowy Klub Sportowy (MKKS) RAWIA Rawicz i z reguły uczestniczył w rozgrywkach międzywojewódzkich i okręgowych.

Wspaniałe czasy nadeszły na początku lat 90-tych. Wówczas to seniorzy klubu prowadzeni przez Marka Polowczyka wygrali rozgrywki IV ligi i po raz pierwszy w historii awansowali do rozgrywek III ligi dolnośląskiej. Rawiccy piłkarze grali w niej z powodzeniem do 1999 roku.

Później nadszedł słabszy okres. Już pod nazwą Autonomiczna Sekcja Pilki Nożnej (ASPN) RAWIA Rawicz grała przez okres 4 lat (1999-2003) w IV lidze (grupa południowa). Wówczas to grupa ówczesnych działaczy doprowadziła praktycznie do upadku rawickiej piłki. Pierwszy zespół spadł do klasy okręgowej i nastąpił rozpad niektórych grup młodzieżowych.

Odbudowy klubu podjęła się grupa „zapaleńców” na czele z wieloletnim działaczem klubu Markiem Polowczykiem wspieranym przez Marka Grześkowiaka (w praktyce odbudował wszystkie drużyny młodzieżowe), Stanisława Przybylskiego i Krzysztofa Kołeczkę.

Pin It on Pinterest

Shares