Start nowego sezonu to okazja do przedstawienia piłkarzy, którzy w letniej przerwie dołączyli do drużyny prowadzonej przez Jerzego Radojewskiego.

Rywalizację w bramce Rawii wzmocnił Kosma Zawidzki. 22-latek wrócił do Rawicza po okresie gry w Ruchu Bojanowo. O miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Karolem Dankiem i Sebastianem Cieślą.

Wzmocnień dokonano także w linii defensywnej. Na grę w barwach Rawii zdecydowali się 19-letni Mateusz Górkowski, który w poprzednim sezonie występował w Gostyńskiej Kanii. Co ciekawe Mateusz może także występować na pozycji pomocnika. Kolejna nowa twarz w rawickiej defensywie to 28 letni Sylweriusz Madera. W poprzednim sezonie był on czołowym piłkarzem Ruchu Bojanowo a teraz postara się powtórzyć to na IV-ligowych boiskach. Ostatnim z nowych obrońców jest Patryk Siniecki. Ten 22-letni defensor w poprzednim sezonie występował w barwach Tęczy-Osa Osieczna.

Nowi piłkarze pojawili się także w formacji ofensywnej. Piłkarzem Rawii został 26-letni Jakub Borowczyk (na zdjęciu), który w ubiegłym sezonie był czołowym piłkarzem IV ligi w barwach Polonii Leszno a w meczach sparingowych pokazał, że będzie solidnym wzmocnieniem rawickiej drużyny. Ciekawym ruchem transferowym może okazać się pozyskanie 23-letniego Kamila Niedźwiedzia. Ma on za sobą grę w juniorskich drużynach Zagłębia Lubin, Piaście Żmigród, Dąbroczance Pępowo a także w austriackim SCU Emmersdorf. W meczach sparingowych pokazał się z bardzo dobrej strony. Po sezonie spędzonym w Kanii Gostyń na grę dla Rawii zdecydował się 24-letni Dominik Mucha. Wcześniej grał on m.in. w Polonii Środa Wielkopolska oraz w Warcie Śrem. Ostatnim zawodnikiem, który zdecydował się na grę w Rawiczu a jednocześnie powrócił na Spokojną jest 27-letni Kamil Duda, który ostatnie sezony spędził w Pelikanie Dębno Polskie.

Wszystkim nowym piłkarzom życzymy udanych występów w IV-ligowych boiskach w barwach Rawii RAWAG Rawicz!

(JK)

Pin It on Pinterest

Shares