W sobotę piłkarzy Rawii czeka niezwykle trudne zadanie – w meczu 5. kolejki IV ligi wielkopolskiej zmierzą się na wyjeździe z Polonią Kępno.

Piłkarze Polonii są bowiem rewelacją trwających rozgrywek. Niebiesko-biali triumfowali we wszystkich czterech rozegranych spotkaniach i co oczywiste z 12 punktami na koncie są liderami tabeli IV ligi. W ostatniej kolejce  podopieczni trenera Bogdana Kowalczyka w pokonanym boju zostawili LKS Gołuchów wygrywając na wyjeździe 2:4.

W zupełnie innym położeniu są w tym momencie piłkarze Rawii. Mieli oni walczyć o czołowe miejsca w tabeli a tymczasem po czterech kolejkach niebiesko-biało-czerwoni z zaledwie dwoma punktami zajmują 14. miejsce w tabeli. W poprzednim meczu podopieczni Jerzego Radojewskiego bezbramkowo zremisowali na własnym stadionie z Koroną Piaski.

Głównym problemem rawiczan jest brak skuteczności – jak dotąd piłkarze Rawii zdobyli w tym sezonie zaledwie jednego gola a uczynił to (z rzutu wolnego) Jakub Borowczyk. Poloniści natomiast pokonali bramkarzy rywali aż 11 razy!

Początek meczu Polonia Kępno – Rawia RAWAG Rawicz w sobotę, 26 sierpnia o godzinie 13:00.

(JK)

Pin It on Pinterest

Shares