Orliki U-10 naszego klubu zakończyły sezon 2017/2018 z przytupem. W okresie od 1 czerwca do 8 czerwca podopieczni Marcina Stochaja rozegrali 4 ligowe mecze i wzięli udział w jednym turnieju!!!

Najpierw w Rawiczu, w Dzień Dziecka, podejmowali w ostatnim meczu ligi mistrzowskiej Dąbroczankę Pępowo. Starcie z chłopcami o rok starszymi było bardzo ciekawe. Nasi młodzi piłkarze zagrali bardzo dobry mecz i jeszcze na pół minuty przed końcem prowadzili 3:2. Niestety ostatnia akcja w meczu i goście doprowadzili do wyrównania. Gole dla Rawii zdobyli: Dawid Twardowski, William Ngiuvu i Wiktor Mruk.

Dzień później, w sobotę 2 czerwca orliki udały się do Kościana na mecz w gr. 4 z UKS Czwórką Kościan. Najpierw rozegrano mecz ligowy, a następnie mecz towarzyski. Była więc okazja sprawdzić całą 24-osobową kadrę zespołu. Oba mecze zakończyły się bardzo wysokimi wygranymi Rawii Rawicz. W ligowym pojedynku Rawia wygrała 11:1 (5:1). Łupem bramkowym podzielil się: Wiktor Mruk 4 gole, Dawid Twardowski i William Ngiuvu po 3 gole i Filip Wolny 1 gol. Z kolei w meczu towarzyskim także Rawia okazała się zdecydowanie lepsza wygrywając aż 13:2. Gole strzelali: Jakub Kapała 6, Jan Kowalski 2, Filip Pląskowski 2, Igor Maciejak 1, Kamil Stefaniak 1 i Bartosz Konopka 1.

Z kolei 3 czerwca cała nasza kadra orlików zagrała w towarzyskim turnieju Lech Poznań Street Soccer, który odbył się w rawickim Rynku. Wystawiliśmy 4 zespoły (Polskę, Anglię, Francję i Niemcy) i graliśmy z trzema zespołami Lech Poznań Football Academy Rawicz. Wynik tego dnia nie miał najmniejszego znaczenia, ale dodajmy, że drużyna Polski wygrała wszystkie 7 meczów tracąc tylko dwie bramki, Może to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata w Rosji?

Po dniu przerwy, we wtorek 5 czerwca na stadionie żużlowym w Rawiczu Rawia podejmowała bardzo mocny zespół Akademii Piłkarskiej Reiss Leszno. Po niemrawej pierwszej połowie i fantastycznej drugiej, Rawia wygrała 5:3 rewanżując się za jesienną porażkę 7:8. Gole dla Rawii zdobyli: Filip Wolny 2, William Ngiuvu 1, Jakub Kapała 1 i Dawid Twardowski 1.

Ostatni akord tego mordeczego piłkarskiego maratonu miał miejsce w piątek 8 czerwca. Na orliku w Rawiczu rywalem naszego zespołu była drużyna K4 ResPect Krobia. Pomimo widocznego zmęczenia nasi zawodnicy nie dali szans rywalom wygrywając 10:4 (3:1). Gole zdobywali: Krzysztof Kryg 3, Dawid Twardowski 3, William Ngiuvu 2, Michał Matysiak 1 i Jakub Kapała 1.

To nie koniec piłkarskich emocji. Juz w sobotę 16 czerwca nasi zawodnicy zagrają w turnieju w Koźminie Wielkopolskim, a już w dniach 6-8 lipiec zagrają w turnieju Wrocław Trophy!

Pin It on Pinterest

Shares