Świetnie zaprezentowali się nasi młodzi piłkarze z rocznika 2009 na mocno obsadzonym turnieju „KOŹMIN CUP 2018”. W stawce 14 zespołów, po rozegraniu aż 9 spotkań, zajęli II miejsce.

Turniej w Koźminie Wielkopolskim był świetnie zorganizowany. Na początek 14 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Nasz zespół trafił do grupy A. Początek nie był zbyt udany, gdyż nasi chłopcy po słabym meczu ulegli AP Reiss I Gostyń 0:1. Ale jak się później okazało była to jedyna porażka Rawii. W kolejnych meczach podopieczni Marcina Stochaj i Tomasza Skrzypczaka pokonali 3:0 Centrę Ostrów Wlkp., 2:0 GOiKS IV Koźmin Wlkp., 3:0 GOiKS I Koźmin Wlkp., 2:1 AT I Krotoszyn i zremisowali 2:2 z UKS AS Czempiń. W sumie chłopcy zdoybyli 13 punktów i zajęli II miejsce w grupie A, co dało przepustkę do gry o miejsca 1-4.

Finałowe zmagania były niezwykle emocjonujące i zacięte. Najpierw Rawia zagrała z AP Reiss I Gostyń i była bliska rewanżu za porażkę w grupie. Ostatecznie padł wynik bezbramkowy. W drugim meczu zagraliśmy z AP Reiss II Gostyń. Po kapitalnym meczu wygrywamy aż 3:0. Ostatni pojedynek decydował o tym kto zajmie I miejsce w turnieju. Naszym rywalem była tym razem AP Reiss Kalisz. Rywale mieli w finałowej grupie 6 punktów, Rawia 4 punkty. Nasi piłkarze musieli więc pokonać trudnego rywala. Choć nie brakowało sytyacji z obu stron, ostatecznie padł remis 0:0 i to reprezentacja AP Reiss z Kalisza mogła cieszyć się z końcowego triumfu.

II miejsce Rawii Rawicz to jednak także fantastyczny wynik, Chłopcy zostawili na boisku sporo zdrowia. I na dodatek wygrali fantastyczne nagrody. Do Rawicza przywieźli bowiem okazały puchar, voucher na 14 kompletów strojów i 5 piłek!!!

Zagrali w Koźminie: Marceli Kwieciński (BR) – Jakub Szczepaniak, Michał Matysiak, William Ngiuvu, Jakub Kapała, Olwier Bagiński, Jakub Włodarczak, Filip Domin, Fabian Wielebski i Bartosz Przybył.

Dodajmy jeszcze, że w Koźminie zagrały także orliki naszego klubu (rocznik 2007 i młodszy), którzy w stawce 13 zespołów zajęli wysokie VI miejsce!

Pin It on Pinterest

Shares