Zaledwie jeden mecz w tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno rozegrali piłkarze Rawii. W środowym meczu III rundy dość niespodziewanie ulegli występującemu w A klasie Piastowi Belęcin 1:0.

Zdecydowanym faworytem tego meczu byli rawiczanie, którzy od pierwszego gwizdka sędziego narzucili swój styl gry i kilka razy zagrozili bramce gospodarzy. W dalszej części pierwszej połowy do głosu doszli piłkarze Piasta i rywalizacja stała się wyrównana. W pierwszej fazie drugiej połowy meczu gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Po błędzie defensywy Rawii precyzyjnym strzałem popisał się zawodnik gospodarzy i sensacja wisiała w powietrzu. Po tym zdarzeniu swoje oblężenie bramki gości rozpoczęła Rawia. Jednak zarówno po akcjach jak i stałych fragmentach gry piłka nie chciała wpaść do siatki Piasta. Ostatecznie piłkarze z Belęcina dość niespodziewanie pokonali Rawię i zameldowali się w kolejnej rundzie rozgrywek.

Rawickim piłkarzom pozostaje teraz walka na ligowym froncie.