Jeden mecz w tegorocznej edycji TOTOLOTEK Pucharu Polski rozegrała Rawia RAWAG Rawicz. W meczu 1/8 finału rozgrywek na szczeblu OZPN Leszno drużyna Jerzego Radojewskiego po rzutach karnych przegrała z Piastem Poniec 2:1.

Gospodarze na prowadzenie w środowym meczu wyszli w 23. minucie kiedy to Jakuba Machowiaka pokonał Krzysztof Karch. Tuż przed przerwą piłkarz Piasta pokonał własnego bramkarza i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 1:1. Najwięcej w drugiej połowie działo się w jej końcówce. W 82. minucie Krzysztof Karch zdobył swojego drugiego gola w meczu i wyprowadził przedstawiciela klasy okręgowej na prowadzenie. Rawiczanie nie dali jednak za wygraną i w 87. minucie za sprawą Stanisława Kołeczko doprowadzili do wyrównania. Rawia kończyła mecz w osłabieniu po tym jak w 65. minucie drugą żółtą kartką ukarany został Patryk Wawrzyniak.

Rzuty karne lepiej wykonywali gracze Piasta i to oni przy pomocy swojego bramkarza wygrali 2:1 awansując do kolejnej rundy zmagań.

Piast Poniec – Rawia RAWAG Rawicz 2:2 rzuty karne 2:1

Rawia: Machowiak – P.Wawrzyniak, Lorenc (84.Stachowiak), Orłowski (87.Guliński), S.Materkowski, Cheba, M.Skrzypczak (68.Świtała), Kubeczka (90.Głowacz), Walkowiak, Molka (46.Kołeczko), T.Skrzypczak (80.Marszałek)