W sobotę poznaliśmy kolejne etapy „odmrażania” sportu. Proces ten podzielony został na cztery części z czego pierwsza została już wprowadzona. Druga zakłada otwarcie boisk i stadionów piłkarskich ( w tym boisk szkolnych oraz orlików). Wejdzie ona w życie 4 maja.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez premiera Mateusza Morawieckiego i minister sportu Danutę – Dmowską Andrzejuk podczas zajęć na tego typu obiektach będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób. Nowe przepisy zabraniają podczas treningu korzystania z klubowych szatni. Obowiązkowa będzie natomiast dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt oraz dezynfekcja sprzętu treningowego po użyciu. Oznacza to, że zarówno seniorzy Rawii jak i drużyny młodzieżowe mogą powrócić do treningów.

Co ważne podczas treningu nie będzie obowiązku noszenia maseczki. – Wszystkie czynności wykonywane na tych obiektach, czyli już stricte trening sportowy, będą odbywać się bez maseczki, niemniej jednak do samego przyjścia na obiekt będziemy musieli zachowywać wszystkie zasady bezpieczeństwa – powiedziała na sobotniej konferencji Danuta Dmowska – Andrzejuk.

Trzeci etap „odmrażania” sportu dotyczyć będzie sal oraz hal sportowych – także z maksymalną 6 osobową liczbą uczestników zajęć. Czwarta część planu zakłada natomiast powrót do funkcjonowania klubów tanecznych, basenów, siłowni, klubów fitness, tenisa stołowego, squasha, badmintona, sportów walki, kręgielni, parków trampolin, skateparków i ścianek wspinaczkowych. W momencie ponownego uruchomienia tych obiektów, możliwe ma być także organizowanie imprez sportowych na otwartej przestrzeni do 50 osób i bez udziału publiczności. Etapy te nie posiadają jednak konkretnej daty ponownego uruchomienia.

Ostatni etap dotyczy organizacji imprez masowych w „nowym reżimie sanitarnym”. Jak podkreśla ministerstwo sportu – wejdzie w życie w odległej perspektywie czasowej.

Już wcześniej zadecydowano także, że do 11 maja zapadnie decyzja dotycząca kontynuacji bądź zakończenia sezonu 2019/2020 w niższych klasach rozgrywkowych.

 

Pin It on Pinterest

Shares