Trzecie ligowe zwycięstwo w tym sezonie odnieśli juniorzy starsi Rawii WALBET Rawicz. W sobotnim meczu 4. kolejki A1 junior gr.5 pokonali w Lesznie miejscową Polonię 1912 2:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po kwadransie gry zdołali pokonać Michała Wolnego. Młodzi piłkarze Rawii prowadzeni przez trenera Sławomira Wendzonkę za sprawą wprowadzonego w przerwie Bartłomieja Głowacza zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Piłkarz seniorskiej drużyny najpierw w 72. minucie doprowadził do wyrównania a w 86. minucie zapewnił Rawii trzy punkty. W ligowej tabeli rawiczanie z dorobkiem 9 punktów zajmują pozycję vice – lidera. Prowadzi – z kompletem punktów – Grom Wolsztyn.

Polonia 1912 Leszno – Rawia WALBET Rawicz j.st. 1:2 (1:0)

Rawia: Wolny (46′ Warczewski) – Bojdo, Krupa, Kopij (85′ Dziubałka), Marszałek, Foremniak, Stachowiak, Maciejak (46′ Cugier) , Niedźwiecki (46′ Głowacz), Heinze, Andersch (68′ Sokołowski)

Dotychczasowe wyniki:

1. kolejka: Rawia – Orkan Chorzemin 8:0

2. kolejka: Grom Wolsztyn – Rawia 5:2

3. kolejka: Rawia – Dyskobolia Grodzisk WLKP. 4:2

4. kolejka: Polonia 1912 Leszno – Rawia 1:2

Kolejny mecz juniorzy starsi zagrają w niedzielę, 27 września. Ich rywalem będzie 5. w tabeli KS 1920 Mosina. Początek meczu przy Spokojnej o godzinie 13:00.