Pod koniec roku 2020 poznaliśmy rozstrzygnięcia Gali Liderów Powiatu. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie odbyła się tradycyjna gala w sali widowiskowej Domu Kultury. Nagrody wręczano podczas spotkań w siedzibach firm oraz z urzędzie miejskim. Jedną ze statuetek otrzymał Marek Polowczyk. 

Wieloletni prezes Rawii Rawicz związany z firmą Gazomet Rawicz otrzymał nagrodę w kategorii Działacz Społeczny Roku. Marek Polowczyk od początku swojego zawodowego życia związany jest właśnie z tą firmą. Od ucznia zawodu, ślusarza, technologa na wydziale Odlewni Żeliwa i Staliwa, konstruktora, kierownika działu handlowego, Dyrektora Pionu Handlowego, do dnia dzisiejszego w kierownictwie – Dyrektor Handlowy. Swojej ciężkiej pracy zawdzięcza przejścia po kolejnych szczeblach życia zawodowego. W okresie pracy wyróżniany został przez wiele firm i podmiotów –  Zasłużony dla Woj. Leszczyńskiego, Zasłużony dla PGNiG, Medal za Zasługi dla Oświaty Leszczyńskiej, Srebrny Krzyż Zasługi, Medal Złoty za Długoletnią Służbę nadany przez Prezydenta RP, Tytuły nadane przez Ministerstwo Gospodarki: Inżynier Górniczy, Dyrektor Górniczy, Medal za Zasługi dla Przemysłu Naftowego i Gazowniczego.

Marek Polowczyk w latach 1992/1993 pełnił funkcję pierwszego trenera seniorów Rawii, z którą wywalczył awans do III ligi. Wyróżniony został Złotą Honorową Odznaką PZPN oraz Złotą Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej. Pod koniec 2019 wraz z całym zarządem zdecydował o niekandydowaniu do prowadzenia klubu w dalszych latach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno zawodowych, jak i prywatnych!

fot. UMiG Rawicz

źródło: rawicz.pl

 

 

Pin It on Pinterest

Shares