Z żalem informujemy, iż dzisiaj w wieku 88 lat zmarł Pan Marian Kempa. Wieloletni piłkarz, trener oraz działacz naszego klubu, wychowawca wielu piłkarskich pokoleń. Całe swoje życie związany z Rawiczem. Były, kilkudziesięcioletni pracownik Gazomet Rawicz.

Marian Kempa urodzony w 1933 roku zaczynał sportową karierę w początku lat 50. przygodą w ówczesnym RKKS KOLEJARZ. Jako wyróżniający się młody piłkarz, pracownik Rawickiego Zakładu Mechanicznego i Odlewni Żeliwa w Rawiczu (obecnie Gazomet) przeszedł w połowie lat do powstałego przy tym zakładzie KS Ravia Rawicz. Był kapitanem pierwszej drużyny przez wiele lat. Zaliczył w KS Ravia największe jej sukcesy, łącznie z zdobyciem Piłkarskiego PP w 1963r. na szczeblu Okręgu Poznańskiego. Piłkarską przygodę zakończył przed połączeniem się obu RKKS Rawia Rawicz z KS Ravia Rawicz w 1970 r. w MZKS Rawicz. Już jako piłkarz zdobył uprawnienia trenera – Instruktora. Przez ponad 30-lat, do 2002 r. do prowadził szkolenie kilku piłkarskich pokoleń rawickiego klubu. Jego wychowankowie wywalczyli w latach 90 awans i przez kilka sezonów z powodzeniem występowali w drużynie Rawii na poziomie III –Ligi. Marian Kempa był pierwszym trenerem między innymi Dariusza Skrzypczaka. W kilku kadencjach pełnił funkcję członka Zarządu MZKS / Rawia Rawia Rawicz. Pan Marian przez kilkanaście lat wspomagał regionalne drużyny LZS w organizacji powiatowych rozgrywek.

Wszyscy, którzy go znali mają w pamięci niezwykle sympatyczną osobę, pełną humoru i dowcipu, odpowiedzialną i zorganizowaną. Trenera który, jak mało kto potrafił trafić do charakterów młodych piłkarzy.

Pan Marian Kempa został wyróżniany za swoją pracę zawodową Złotym Krzyżem Zasługi, zasłużony dla PGNiG. Za działalność sportową wyróżniony, odznaczony przez OZPN Leszno, WZPN i PZPN.

Rodzinie i bliskim wyrazy ogromnego współczucia składają byli oraz obecni piłkarze, trenerzy oraz działacze Rawii Rawicz. Cześć Jego pamięci! 

współpraca: Marek Polowczyk

 

Pin It on Pinterest

Shares