19 kwietnia zostaną wznowione wszystkie rozgrywki prowadzone przez Wielkopolski ZPN. Ligi będą kontynuowane zgodnie ze skorygowanym w ostatnim czasie terminarzem. 

Decyzja dotyczy zarówno rozgrywek w ligach seniorskich jak i zmagań w ligach młodzieżowych, w których rywalizują młode zespoły Rawii.

Powrót do rywalizacji jest możliwy dzięki zmianom prawnym, które weszły w życie 16 kwietnia. W interpretacji Polskiego Związku Piłki Nożnej sformułowanie dotyczące miejsce prowadzonej działalności objętej limitem osób odnosi się wprost do miejsca rozgrywania zawodów (boiska), a nie całego kompleksu sportowego, w obrębie którego może funkcjonować więcej niż jeden obiekt sportowy. Możliwe jest zatem rozgrywanie meczów piłkarskich przy udziale 25 osób. W opinii radcy związkowego, zaprezentowana przez PZPN wykładnia przepisów rozporządzenia jest jedyną racjonalną interpretacją zamiaru i celu pracodawcy, który wprowadzoną nowelizacją chciał przywrócić sport amatorski na świeżym powietrzu –  czytamy w komunikacie zamieszczonym przez władze WZPN Poznań na stronie internetowej.

Rozgrywki wznowione zostaną zgodnie ze skorygowanym w ostatnim czasie terminarzem. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami piłkarskimi w kraju, sezon ligowy musi zakończyć się do 30 czerwca. Wszystkie aktualne terminarze dostępne będą na naszej stronie internetowej www.rawia.pl a także na naszych klubowych mediach społecznościowych!

 

Pin It on Pinterest

Shares