Ważne zwycięstwo nad Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski odnieśli juniorzy starsi Rawii Walbet Rawicz. W niedzielnym meczu 18. kolejki ligi wojewódzkiej A1 podopieczni trenera Sławomira Wendzonki pokonali u siebie lidera tabeli 2:1.

Rawia do meczu przystąpiła z piłkarzami, którzy na co dzień rywalizują  w seniorskiej drużynie na poziomie V ligi. W wyjściowym składzie znaleźli się Michał Wolny, Filip Bojdo oraz Wiktor Kopij. W drugiej połowie na boisku pojawili się także Mikołaj Marszałek oraz Bartłomiej Głowacz. Wynik meczu w 24. minucie otworzyli jednak goście z Grodziska. Gospodarze szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili po zmianie stron. Najpierw Wiktor Kopij w 57. minucie doprowadził do wyrównania a w 81. minucie trzy punkty rawiczanom zapewnił Michał Foremniak.

Rawia Walbet Rawicz j. st. – Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 2:1 (0:1)

Rawia: Wolny – Bojdo, Yemetes, Kopij (88′ Przybył), Rozin (46′ Marszałek), Maciejak (46′ Głowacz), Niedźwiecki, Heinze, Dziubałka (58′ Foremniak), Wojtyczka (68′ Krupa), Herman (70′ Pertkiewicz)

W ligowej tabeli juniorzy starsi Rawii z 42 punktami zajmują trzecie miejsce. W kolejnym meczu, w sobotę u siebie zmierzą się z KS 1920 Mosina. Początek rywalizacji o godzinie 13:00.