Tak jak obiecaliśmy wczoraj, rozpoczynamy cykl podsumowania rozgrywek, w których brały udział nasze drużyny młodzieżowe. Zaczynamy od zespołu juniora starszego grającego w 1.lidze okręgowej w grupie 5.

Podopieczni Sławomira Wendzonki ostatecznie zajęli 3 miejsce w lidze. Dodajmy, że w naszym zespole grali chłopcy z roczników od 2003 do 2006 (nie było nikogo z rocznika 2002). Zawodnicy Rawii w 20 spotkaniach odnieśli 15 zwycięstw i zanotowali 5 porażek. Strzelili rywalom 63 gole a nasi bramkarze wyciągali piłkę z siatki 29 razy. Do zwycięzcy UKS Dyskobolii Grodzisk Wlkp. stracili tylko 4 punkty, a drugi w tabeli Grom Wolsztyn wyprzedził Rawię o 1 punkt.

Rok temu, mimo wielu perturbacji, udało się stworzyć zespół Juniora Starszego z zawodników z rocznika 2003-2005  – mówi trener juniorów Sławomir Wendzonka. Zespół ten był tworzony perspektywicznie na następne sezony, gdyż każdy z tych zawodników miał jeszcze rocznikowo od 2 do 4 sezonów gry w juniorze starszym. Sezon zweryfikował te plany na plus. W drużynie seniorów zdołało zadebiutować sześcioro juniorów! W rundzie wiosennej niektórzy z nich stali się podstawowymi zawodnikami tego zespołu. W juniorach w zamian dostało szansę gry czterech trampkarzy. Dla mnie osobiście wynik zespołu młodzieżowego jest bardzo ważny, ale nie kosztem rozwoju indywidualnego zawodników. A wszystko to było możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu zawodników w treningi i mecze – dodaje trener

Z drużyny juniorów nikt nie odchodzi. Do tego zainteresowanych grą w zespole prowadzonym przez trenera Wendzonkę jest kilku piłkarzy z ościennych klubów. Celem na przyszłość jest na pewno awans do ligi wojewódzkiej. Gratulujemy zawodnikom udanego sezonu i trzymamy kciuki za dobrą formę w kolejnych rozgrywkach.

fot. Wojciech Kręcki / Groundhopping Wlkp.

współpraca: Marcin Stochaj

 

Pin It on Pinterest

Shares