Udany start w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu OZPN Leszno mają za sobą juniorzy starsi Rawii. W niedzielnym meczu I rundy podopieczni Sławomira Wendzonki pokonali Wisłę II Borek Wielkopolski 6:1.

Juniorzy Rawii do meczu z rywalem z A – klasy przystąpili bez piłkarzy grających w pierwszym zespole. Spotkanie z trybun obserwowali m.in. Michał Wolny, MIkołaj Marszałek, Bartłomiej Głowacz czy Filip Bojdo. Mimo tych osłabień Rawia po dość nerwowym początku przejęła inicjatywę. W efekcie czego do przerwy po golach Mikołaja Cheby i Filipa Bulińskiego było 2:0 da gospodarzy.

Tuż po zmianie stron trzeciego gola w meczu strzelił wprowadzony w przerwie Kamil Szybaj. W dalszej części spotkania bramkarza gości pokonali Piotr Heinze a także po raz drugi Buliński i Szybaj. Przyjezdnych było stać na jedno trafienie przy stanie 5:0.

Rawia Walbet Rawicz j.st. – Wisła II Borek Wlkp 6:1 (2:0)

Rawia: Warczewski – Rozin (46′ Dziubałka), Yemetes (46′ Sikora), Buliński, Foremniak (65′ Krupa), Maciejak (46′ Szybaj), Wieliczko (46′ Hankiewicz), Niedźwiecki, Heinze, Andersch, Cheba (70′ Przybył)

Rywalem zespołu Sławomira Wendzonki w 1/32 finału będą A – klasowe Zjednoczeni Pudliszki. Mecz ten odbędzie się w sobotę, 21 sierpnia. Początek meczu na stadionie im. Floriana Kapały o godzinie 11:00.