Kolejne ligowe zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi Rawii. W meczu 5. kolejki ligi wojewódzkiej A1 podopieczni Sławomira Wendzonki pokonali na wyjeździe KS 1920 Mosinę 8:1 i z kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli.

Rawia była faworytem w starciu z zamykającym tabelę rywalem. Juniorzy Rawii wynik niedzielnego meczu otworzyli w 23. minucie za sprawą Mikołaja Cheby. Jeszcze przed przerwą bramkarza gospodarzy pokonali Wiktor Kopij oraz Filip Buliński i do szatni Rawia zeszła prowadząc 3:0.

Po zmianie stron swoje drugie gole strzelili Cheba, Kopij i Buliński a do siatki trafili także Michał Foremniak i Ziemowit Wlekliński. Gospodarzy było stać tylko na honorowe trafienie na 1:6.

KS 1912 Mosina – Rawia Walbet Rawicz j.st. 1:8 (0:3)

Rawia: Warczewski – Basty, Kopij (60′ Przybył), Buliński (60′ Krupa), Tatarek, Maciejak (46′ Foremniak), Heinze (46′ Sikora), Dziubałka (46′ Rozin), Hankiewicz, Andersch (46′ Wojtyczka), Cheba (60′ Wlekliński)

W ligowej tabeli juniorzy Rawii z kompletem 12 punktów (jeden mecz zaległy) zajmują pozycję lidera. W sobotę na stadionie przy ul. Floriana Kapały rywalem podopiecznych trenera Sławomira Wendzonki będzie Orzeł Lipno. Początek o godzinie 14:00.