Komplet punktów po dwóch ligowych meczach mają na koncie juniorzy starsi Rawii. W niedzielnym meczu 2. kolejki ligi okręgowej A1 podopieczni Sławomira Wendzonki pokonali przy Spokojnej Dyskobolię Grodzisk 3:2.

Przed tygodniem juniorzy Rawii w efektownym stylu zainaugurowali nowy sezon i w domowym meczu z Dyskobolią chcieli potwierdzić dobrą dyspozycję. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w 8. minucie za sprawa Ivana Yemetesa wyszli na prowadzenie. Goście stan meczu wyrównali w 25. minucie i zespoły do szatni zeszły przy wyniku 1:1.

Tuż po zmianie stron na prowadzenie ponownie wyszła Rawia. Bramkarza zespołu z Grodziska pokonał Michał Foremniak. W 77. minucie wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Kacper Kulka wyprowadził gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie. Przyjezdni nie poddali się jednak i starali się atakować na bramkę strzeżoną przez Jakuba Warczewskiego. Udało się im to w 82. minucie a w doliczonym czasie po tym jak goście także umieścili piłkę w bramce Rawii sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Rawia Walbet Rawicz j.st. – Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 3:2 (1:1)

Rawia: Warczewski – Basty, Yemetes, Buliński (80′ Szybaj), Tatarek (46′ Maciejak), Foremniak (60′ Sikora), Wojtyczka, Heinze (80′ Przybył), Hankiewicz, Andersch (75′ Krupa), Cheba (70′ Kukla)

Po dwóch rozegranych kolejkach piłkarze Rawii prowadzą w ligowej tabeli. W kolejnym meczu podopieczni Sławomira Wendzonki na wyjeździe zmierzą się ze Zniczem Obra. Początek meczu w niedzielę, 12 września o godzinie 11:00.