Do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno awansowali piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W środowym meczu 1/8 rawiczanie po rzutach karnych pokonali lidera leszczyńskiej klasy okręgowej, Koronę Wilkowice 5:4. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 30. minucie Koronę na prowadzenie wyprowadził skuteczny w ostatnich meczach były piłkarz Legii czy CSKA Moskwa, Dawid Janczyk. Miejscowi do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Trafienie napastnika gospodarzy nie wystarczyło jednak do awansu. W doliczonym czasie gry w drugiej połowie do remisu doprowadził Edwin Marchewka. Do wyłonienia ćwierćfinalistów konieczne były więc rzuty karne. „Jedenastki” lepiej wykonywali piłkarze Rawii i to oni cieszyć się mogli z awansu do kolejnej rundy. Rawiczanie w 1/4 zagrają z ligowym rywalem – Kanią Gostyń. Mecze tej rundy odbędą się 13 października.

Korona Wilkowice – Rawia Walbet Rawicz 1:1 (1:0), karne (4:5)

Rawia: Wolny – Cierniak, Witkowski (60′ Robak), Kubiak (60′ Marchewka), Wiktorowicz (60′ Kupczyk), S. Materkowski, Szymanowski (60′ Zagórski), T. Wawrzyniak (80′ Orłowski), P. Wawrzyniak (60′ Głowacz), Sosnowski, Cugier.