Juniorzy starsi pokonali w derbowym pojedynku 8. kolejki ligi okręgowej A1 Spartę Miejska Górka 2:1. Dla juniorów Rawii to ósme ligowe zwycięstwo. co daje jej status niepokonanej.

Zespół z Miejskiej Górki w ligowej zajmuje drugie miejsce. Rawia na derbowe spotkanie udała się z chęcią odniesienia kolejnego zwycięstwa. Wynik meczu przyjezdni otworzyli w 9. minucie za sprawą Mikołaja Cheby. Ten sam piłkarz w 43. minucie strzelił swojego drugiego gola i Rawia do szatni zeszła przy dwubramkowym prowadzeniu.

W 56. minucie rzut karny wykorzystał Hubert Andersch. Po upływie dwóch minut gospodarze zdołali co prawda zdobyć kontaktową bramkę, ale później bramkarza Sparty pokonali jeszcze Filip Buliński i Michał Sikora ustalając wynik na 5:1 dla Rawii.

Sparta Miejska Górka – Rawia Walbet Rawicz j.st. 1:5 (0:2)

Rawia: Pastor – Basty, Yemetes (60′ Sikora), Buliński (78′ Maciejak), Foremniak (62′ Kukla), Wojtyczka, Kopij (66′ Dziubałka), Heinze (85′ Przybył), Hankiewicz, Andersch (72′ Rozin), Cheba (78′ Wlekliński)

W sobotę podopieczni Sławomira Wendzonki zagrają u siebie z KS 1912 Mosina. Początek meczu na stadionie przy ul. Spokojnej o godzinie 14:00.