W znakomitych nastrojach z Gostynia wrócili pilarze Rawii Walbet Rawicz. W meczu 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno rawiczanie pokonali Kanię 1:0.

Po dwóch meczach w drużynami z okręgówki w trzecim spotkaniu los skojarzył Rawię z wyżej obecnie notowanym ligowym rywalem. Rawiczanie jadąc na pojedynek z zespołem z Gostynia mieli w pamięci mecz pucharowy z ubiegłego sezonu. Wówczas w pierwszej rundzie Kania gładko pokonała rawicką drużynę 4:0. Tym razem było inaczej.

Gdy wydawało się, że o awansie do półfinału zadecydują rzuty karne sprawy w „swoje ręce” wziął Oskar Cierniak. W 90. minucie piłkę w pole karne gospodarzy dośrodkował Michał Skrzypczak. Do wybitej futbolówki dopadł Jakub Szymanowski a po jego strzale piłka otarła się jeszcze o Oskara Cierniaka, który zapewnił Rawii awans do kolejnej rundy zmagań. Po raz kolejny obrońca niebiesko – biało – czerwonych zanotował ważne trafienie.

Kania Gostyń – Rawia Walbet Rawicz 0:1 (0:0)

Rawia: Wolny – Cierniak, Kubiak (65′ Marszałek), Robak (65′ Cugier), Marchewka (55′ Wiktorowicz), Skrzypczak, S. Materkowski, Szymanowski, Molka (55′ Witkowski), T. Wawrzyniak (55′ Zagórski), Sosnowski (55′ P. Wawrzyniak)

W meczu, którego stawką będzie awans do finału rywalem podopiecznych Kamila Pilarskiego będzie Wisła Borek Wielkopolski, która niespodziewanie 2:1 pokonała Polonię 1912 Leszno. Spotkanie to odbędzie się w środę, 27 października.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares