Piłkarze Rawii Walbet Rawicz awansowali w środę do półfinału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. Gola dającego awans w końcówce meczu w Gostyniu strzelił Oskar Cierniak. – Podeszliśmy do tego meczu jak do każdego innego – na spokoju i pewni swoich umiejętności – powiedział po meczu obrońca Rawii.

Pojedynek w Gostyniu należał do wyrównanych. W pierwszej połowie stroną dominującą była Rawia, która przed przerwą stworzyła stuprocentową okazję, ale Piotr Robak przegrał pojedynek z bramkarzem. Po zmianie stron lepsza była Kania. Gospodarze częściej atakowali, ale drogi do bramki rawiczan nie znaleźli.

Gdy wydawało się, że o awansie do półfinału zadecydują rzuty karne sprawy w „swoje ręce” wziął Oskar Cierniak. W 90. minucie piłkę w pole karne gospodarzy dośrodkował Michał Skrzypczak. Do wybitej futbolówki dopadł Jakub Szymanowski a po jego strzale piłka otarła się jeszcze o Oskara Cierniaka, który zapewnił Rawii awans do kolejnej rundy zmagań. Po raz kolejny obrońca niebiesko – biało – czerwonych zanotował ważne trafienie.

Podeszliśmy do tego meczu jak do każdego innego – na spokoju i pewni swoich umiejętności. Dobrze weszliśmy w spotkanie, kontrolowaliśmy grę i mieliśmy swoje okazje, druga połowa była już nieco słabsza w naszym wykonaniu, ale taka jest piłka. Ogólnie rzecz biorąc było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu i pokazaliśmy na co nas stać. Walczymy Rawia! – powiedział Oskar Cierniak

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares