Jedno trafienie zadecydowało o wyniku meczu 9. kolejki ligi wojewódzkiej juniorów starszych pomiędzy Rawią Walbet Rawicz a Wartą Poznań. Zanotowali je goście, którzy pokonali rawiczan 1:0.

Zespół z Poznania do meczu z Rawią przystępował z pozycji lidera tabeli. Warciarze w pierwszej połowie kilka razy zmusili bramkarza Rawii do pokazania swoich umiejętności. Przyjezdni wynik meczu otworzyli w 24. minucie meczu. Po faulu w polu karnych sędzia główny wskazał na „jedenastkę”, którą piłkarz Warty zamienił na gola. Goście jeszcze przed przerwą umieścili piłkę w bramce, ale strzelec był wówczas na spalonym. Druga połowa rywalizacji nie przyniosła dalszych rozstrzygnięć i zespół ze stolicy województwa wywiózł ze Spokojnej komplet punktów. Nerwowo zrobiło się doliczonym czasie gry i gospodarze po czerwonych kartkach dla Ziemowita Wleklińskiego i Alana Wieliczki kończyli mecz w podwójnym osłabieniu.

Rawia Walbet Rawicz j.st. – Warta Poznań j. st. 0:1 (0:1)

Rawia: Pastor – Basty, Yemetes, Kopij (78′ Buliński), Tatarek (46′ Dziubałka), Kupczyk (83′ Musiałowski), Wieliczko, Heinze (60′ Wlekliński), Hankiewicz, Andersch (67′ Sikora), Cheba

W najbliższą niedzielę podopieczni Sławomira Wendzonki na wyjeździe zagrają z Unią Swarzędz. Początek o 12:15.