28 września w meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno piłkarze Rawii Walbet Rawicz na wyjeździe zmierzą się z PKS-em Racot.

Gospodarze, występujący w leszczyńskiej klasie okręgowej zmagania w pucharze podobnie jak rawiczanie rozpoczęli od 1/16. Na tym etapie piłkarze z Racotu po dwóch golach Maksymiliana Matuszaka oraz trafieniach Piotra Szczerbala i Jacka Żyniewicza pokonali na wyjeździe Dąb Boguszyn 4:2. Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe to podopieczni trenera Damiana Skrzypczaka z 15 punktami zajmują 3. miejsce. W niedzielę PKS przegrał u siebie z Wisłą Borek Wielkopolski 2:5.

Drużyna z Rawicza w swoim pierwszym pucharowym meczu w tym sezonie rywalizowała na wyjeździe z Koroną Wilkowice. Rawiczanie po golach Bartłomieja Głowacza i Mikołaja Cheby pokonali rywala z niższej ligi 2:0. Podopieczni trenera Marka Nowickiego podobnie jak ich najbliżsi rywale w poprzedniej kolejce przegrali swoje ligowe spotkanie. Lepszy okazał się Zawisza Łęka Opatowska, który wygrał 2:1. W ligowej tabeli niebiesko-biało-czerwoni w 8 punktami zajmują 9. miejsce.

Początek meczu PKS Racot – Rawia Walbet Rawicz w środę, 28 września o godzinie 16:30. Triumfator tego meczu w 1/4 finału zmierzy się z lepszym z pary Brenewia Wijewo – Krobianka Krobia.

 

Pin It on Pinterest

Shares