W najbliższą środę, 12 października w meczu 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno piłkarze Rawii Walbet Rawicz na wyjeździe zmierzą się z Kanią Gostyń. Stawką będzie awans do finału rywalizacji w okręgu leszczyńskim.

Rywal Rawii zmagania w pucharze podobnie jak rawiczanie rozpoczął od 1/16. Na tym etapie piłkarze z Gostynia po golach Błażeja Danielczaka, Bartosza Mikołajczaka, dwóch golach Wojciecha Kłakulaka oraz trafieniu samobójczym pokonali na wyjeździe Sokół Kaszczor 5:1.. W kolejnej rundzie natomiast podopieczni Grzegorza Wosiaka rozgromili na wyjeździe Dąb Kłebowo 7:1. W ćwierćfinale ekipa z Gostynia po trafieniach Jędrzeja Wosiaka, Michała Smektały oraz dublecie Wojciecha Kłakulaka pokonała Tęczę Tuchorza 4:2. Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe to Kania z 18 punktami zajmują 3. miejsce. W sobotę zespół z powiatu gostyńskiego przegrał z Astrą Krotoszyn 2:3.

Drużyna z Rawicza w swoim pierwszym pucharowym meczu w tym sezonie rywalizowała na wyjeździe z Koroną Wilkowice. Rawiczanie po golach Bartłomieja Głowacza i Mikołaja Cheby pokonali rywala z niższej ligi 2:0. W meczu 1/8 natomiast Rawia po wygranej w rzutach karnych 6:5 wyeliminowała z rozgrywek PKS Racot. Podopieczni trenera Marka Nowickiego w ćwierćfinałowym starciu z Krobianką za sprawą Orłowskiego, Cheby i Witkowskiego odrobili trzy gole straty i po rzutach karnych pokonali rywali z Krobii 4:3. W ostatnim meczu ligowym rawiczanie po golu Cierniaka pokonali Wartę Śrem 1:0 i zanotowali awans na 10. miejsce w tabeli (w dorobku Rawii jest 14 punktów).

Początek meczu Kania Gostyń – Rawia Walbet Rawicz w środę, 26 października o godzinie 15:30. Triumfator tego meczu w finale rozgrywek zmierzy się z lepszym z pary Dąbroczanka Pępowo – Orkan Chorzemin.

 

Pin It on Pinterest

Shares