Trzeciej porażki w tym sezonie doznali seniorzy Rawii Walbet Rawicz. W sobotnim meczu 3. kolejki Red Box V ligi rawiczanie przegrali na wyjeździe z Zawiszą Łęka Opatowska. 

Początek nowego sezonu zdecydowanie nie układa się po myśli Rawii. Mimo tego, że drużyna w okienku transferowym przeszła spore zmiany to jak na razie nie przynosi to efektów, choć warto zaznaczyć, że nadal zespół w głównej mierze złożony jest z wychowanków. Już początek sobotniego meczu mógł zacząć się dla Rawii fatalnie. Jeszcze w pierwszej minucie rzut karny obronił jednak Dominik Sadowski. Gospodarze nie załamali się jednak zmarnowaną „jedenastką” i dziesięć minut później otworzyli wynik spotkania. W 23′ minucie drugie trafienie zanotowali miejscowi. Na pierwsze uderzenie na bramkę Zawiszy ze strony Rawii czekać trzeba było do 31′ minuty. Próba Wiktora Kopija była jednak niecelna. W 34′ minucie gospodarze znów trafili do siatki, ale wcześniej gracz Zawiszy był na pozycji spalonej.

Druga połowa meczu zaczęła się od uderzeń gości. Szansy na gola szukali m.in. Bartłomiej Głowacz oraz ponownie Kopij. W 58′ minucie arbiter główny wskazał na rzut karny dla Rawii. Do piłki podszedł Oskar Cierniak, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. W dalszej fazie meczu aktywny był Kamil Cugier, ale jego uderzenia najpierw bronił bramkarz a następnie zatrzymywał słupek. Finalnie więcej goli nie padło i Rawia po trzech meczach pozostaje bez punktów.

Zawisza Łęka Opatowska – Rawia Walbet Rawicz 2:0 (2:0)

Rawia: Sadowski – Marszałek, Orłowski, Cierniak, Machi (86′ Wojtyczka), S. Materkowski (60′ T. Skrzypczak), Kopij (64′ Pieprzyński), Molka, P. Wawrzyniak, Głowacz (86′ Stachowiak), Cugier

W sobotę, 2 września podopieczni Marka Nowickiego przy Spokojnej zagrają z Krobianką Krobia. Początek o godzinie 16:00.

fot. Dawid Bela, Rawicz24.pl

 

Pin It on Pinterest

Shares