Bardzo intensywny okres mają za sobą zespoły z Akademii Piłkarskiej Młoda Rawia. W halach oraz na boisku rywalizowały zespoły: Żaka młodszego, Lejdis, Orlika E2, Żaka F1, Trampkarza C2 oraz Juniora starszego. Oto przegląd wydarzeń.

W piątek drużyna Żaków młodszych i Lejdis zagrała sparingi z BAF Bojanowo.

Każda drużyna spędziła na parkiecie 90 minut, a licznie zgromadzeni rodzice widzieli na boisku pasje, zaangażowanie i piękne bramki. Dziękujemy za zaproszenie Trenerowi Szymonowi

*****

W sobotnie przedpołudnie na orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 rozegrano kolejny turniej Zimowego Grania.

Tym razem rywalizowały zespoły Orlika E2 z rocznika 2014 r i młodsi. Piłkarze Rawii zmierzyli się z drużynami APN Talent Trzebnica, AP Brzeg Dolny, RAP Rydzyna i KS Orla Jutrosin. Dziękujemy za sportową rywalizację i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

*****

W niedzielę rozgrywaliśmy kolejny turnieju zimowego grania. Tym razem rywalizowali zawodnicy w kategorii Żak F1. Turniej rozegraliśmy na dwa etapy.

W sesji porannej udział wzięły drużyny: Rawia Rawicz, MKS Piast Żmigród, MKP Wołów, UKS Szóstka Śrem, Akademia Piłkarska Reissa – Rawicz, APN Talent Trzebnica. W sesji popołudniowej: Rawia Rawicz, GAS Krobia, Sparta Miejska Górka, UKS Śrem, MKP Wołów, APN Trzebnica. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową rywalizację i udział w turnieju.

*****

Dzień po powrocie z obozu drużyna rawickich Trampkarzy C2 rozegrała mecz sparingowy z Piastem Żmigród.

Mecz w dwóch odsłonach (grano trzy) toczył się pod dyktando naszej drużyny, która po solidnej grze w defensywie i składnych akcjach ofensywnych stworzyła wiele sytuacji pod żmigrodzką bramką. Wykorzystała tylko trzy, po bramkach skrzydłowych Igora Dopieralskiego i dwóch Zosi Jasion. Trzecia tercja po dokonaniu wielu zmian, należała do gospodarzy. Ostatecznie Rawia wygrała 5:4.

W sumie bardzo udany sparing na świetnej żmigrodzkiej sztucznej murawie. Bramki dla rawiczan w trzeciej tercji strzelili Hubert Chytrowski i Bartosz Rzeźnik.

*****

W minioną sobotę juniorzy starsi Rawii w meczu sparingowym na sztucznej nawierzchni w Lesznie zmierzyli się z juniorami B1 Polonii Leszno. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2.

Gole dla Rawii strzelili Kacper Moździerz i Krzysztof Kryg.