Komplet punktów wywalczyli w przedostatnim meczu w sezonie 2023/2024 seniorzy Rawii. W piątkowy meczów rawiczanie pokonali Victorię Ostrzeszów 2:0.

Rawia na mecz z zamykającym ligową tabelę Victorią udała się w piętnastoosobowym składzie. Braki kadrowe nie przeszkodziły jednak drużynie Marka Nowickiego rozpocząć spotkania od prowadzenia. W 14. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Tomasz Wawrzyniak. Pomocnik Rawii strzelił tym samym swojego drugiego gola w sezonie. Po niespełna pół godzinie gry goście podwyższyli wynik meczu. Po faulu na Stanisławie Hermanie celnym uderzeniem z rzutu karnego popisał się Bartłomiej Głowacz, dla którego także był to drugi gol w sezonie. Gdy wydawało się, że Rawia będzie miała kontrolę nad meczem w Ostrzeszowie groźną kontrę przeprowadzili gospodarze. Aby zapobiec zagrożeniu Filip Bojdo faulował szarżującego Mikołaja Obsadnego w efekcie czego obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Mimo gry od 29. minuty w osłabieniu Rawia nie straciła wypracowanej wcześniej przewagi. Walczący o utrzymanie w lidze gospodarze mieli swoje okazje, aby zmienić rezultat meczu. Dobrze jednak spisywała się obrona Rawii, która wraz z Dominikiem Sadowskim nie dopuściła do straty gola. Dla rawickiej drużyny to drugi mecz z rzędu, w którym zagrała na „zero z tyłu”.

Victoria Ostrzeszów – Rawia Rawicz 0:2 (0:2)

Dzięki zwycięstwu Rawia awansowała na 9. miejsce w tabeli. Zgromadziła jak dotąd 32 punkty. W ostatniej kolejce rawiczanie przy Spokojnej podejmą Pelikan Grabów nad Prosną. Początek meczu w sobotę, 22 czerwca o godzinie 16:00.

fot. rawicz24.pl

 

Pin It on Pinterest

Shares