Kolejne ciężkie zadanie czeka piłkarzy rawickiej Rawii. W sobotę na stadion przy ul. Spokojnej przyjedzie aktualny lider tabeli – Polonia 1912 Leszno.

Goście z Leszna jak na razie w zmaganiach ligowych plasują się dobrze i w efekcie z bilansem czterech zwycięstw i remisu przewodzą ligowej tabeli. Są oni także jedną z trzech niepokonanych w lidze drużyn (oprócz Polonii Kępno i Victorii Września). W poprzedniej kolejce drużyna Jędrzeja Kędziory pokonała na własnym stadionie LKS Gołuchów 4:2.

Rawiczanie zdecydowanie spisują się poniżej oczekiwań zarówno zarządu klubu jak i kibiców. Po 5. kolejkach Rawia z dorobkiem zaledwie trzech punktów (trzy remisy i dwie porażki) i z tylko jedną zdobytą bramką zajmuje w ligowej tabeli 14. miejsce. W poprzedniej kolejce drużyna Jerzego Radojewskiego zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z wyżej notowaną Polonią Kępno. Rawia mogła nawet wygrać, ale piłki meczowej w 90 minucie meczu nie wykorzystał Marcin Masełkowski.

Faworytem sobotniego, derbowego starcia wydają się goście. Rawia ma jednak patent na drużynę z Leszna – w ubiegłym sezonie pokonała Polonię dwa razy – 2:1 w Rawiczu i 1:2 na wyjeździe. Od momentu awansu Rawii do IV ligi piłkarze z Leszna wygrali z niebiesko-biało-czerwonymi tylko raz (w 3. kolejce sezonu 2015/2016 Polonia wygrała przy Spokojnej 1:4). Jak więc wiadomo derby zawsze wyzwalają dodatkową motywację a co najważniejsze – rządzą się swoimi prawami.

Początek meczu Rawia RAWAG Rawicz – Polonia 1912 Leszno w sobotę, 2 września o godzinie 17:00.

Pin It on Pinterest

Shares