Nietypowo, bo w piątek seniorzy Rawii rozegrają przedostatnie ligowe spotkanie w sezonie 2023/2024 Red Box V ligi. Wyjazdowym rywalem rawiczan będzie zamykająca tabelę Victoria Ostrzeszów.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu ciekawie jest zarówno na górze jak i na dole ligowej tabeli. Kwestię bezpośredniego awansu do IV ligi rozstrzygną między sobą zespoły z Łęki Opatowskiej oraz Śremu. Walka o pozostanie w lidze toczy się natomiast pomiędzy drużynami Piasta Poniec i Victorii Ostrzeszów.

To właśnie drużyna z powiatu ostrzeszowskiego będzie rywalem Rawii w piątkowy wieczór. Victoria do ligowych zmagań wróci po przerwie spowodowanej pauzą w poprzedniej kolejce. Przed dwoma tygodniami natomiast ostrzeszowscy piłkarze mimo, że przegrywali dwoma golami ostatecznie za sprawą trafień Bartosza Piądło i Igora Makarowa zremisowali na wyjeździe z Dąbroczanką Pępowo 2:2. W ligowej tabeli drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Jaworskiego z dorobkiem 13 punktów zajmuje ostatnie miejsce.

W lepszej sytuacji w tabeli na dwie kolejki znajduje się Rawia. Niebiesko-biało-czerwoni w poprzedniej kolejce zremisowali przy Spokojnej z Piastem Czekanów 0:0, ale z przebiegu meczu mogli pokusić się o zainkasowanie kompletu punktów. W ligowe tabeli podopieczni trenera Marka Nowickiego z dorobkiem 29 punktów zajmują 10. miejsce.

W jesiennym meczu pomiędzy Rawią a Victorią, rozegranym przy Spokojnej gole nie padły. Początek piątkowego spotkania o godzinie 18:00.

fot. rawicz24.pl

 

Pin It on Pinterest

Shares