20 stycznia w sali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu rozegrany został II Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików (rocznik 2008) „RAWAG CUP”.

W turnieju wystąpiło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. Grupę „A” utworzyli: KP Rawia I Rawicz, AP ELPA Święciechowa, Centra Ostrów Wlkp. i Sarnowianka Sarnowa. W grupie „B” znaleźli się KP Rawia II Rawicz, Korona Wschowa, Juna-Trans Stare Oborzyska i Kania Gostyń. Ciekawostką jest fakt, że w przypadku w regulaminowym czasie gry zarządzano tzw.„szwedzką dogrywkę”. Za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry przyznawano 3 punkty, za wygranie po dogrywce 2 punkty, za porażkę po dogrywce 1 punkt i za przegrany mecz po 12 minutach – 0 punktów. Po rozgrywkach eliminacyjnych, dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do „Ligi Mistrzów” a zespoły z trzeciego i czwartego miejsca grały w „Lidze Europy”.Najlepszą drużyną turnieju okazała się pierwsza drużyna Rawii. Młodzi piłkarze gospodarzy wygrali wszystkie sześć meczów. Strzelili łącznie 18 goli i stracili tylko jednego. Druga drużyna Rawii miała ogromnego pecha, gdyż aż trzy spotkania po „szwedzkiej dogrywce” i ostatecznie zajęła IV  miejsce w Lidze Europy

 

Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy i słodkie upominki. Przyznano także wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został Dawid Twardowski z Rawii I Rawicz, zdobywca 7 goli. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Artura Stróżyńskiego z Kanii Gostyń, a najlepszym bramkarzem okazał się zawodnik Centry – Franciszek Smolarek. Najlepszym obrońcą turnieju został Krzysztof Kryg z Rawii I. Najładniejszą bramkę turnieju strzelił Sebastian Sprutta z Sarnowianki.

Wyniki Rawii I:

Rawia I – ELPA 3:0

Rawia I – Sarnowianka 5:0

Rawia I – Centra 1:0

Rawia I – Kania 2:1 p.d

Rawia I – Sarnowianka 6:0

Rawia I – Juna-Trans 1:0

Skład Rawii I: Mikołaj Duda, Tomasz Pokładek, Krzysztof Kryg, Dawid Twardowski, Maksymilian Wałoszek, Wiktor Mruk, Jędrzej Dziewięcki, Filip Wolny, William Ngiuvu i Michał Matysiak

Wyniki Rawii II:

Rawia II – Korona 1:2 p.d

Rawia II – Kania 0:3

Rawia II – Juna-Trans 0:2

Rawia II – ELPA 1:2 p.d

Rawia II Korona 1:2 p.d

Rawia II – Centra 0:1

Skład Rawii II: Jan Kowalski, Jakub Skrzypek, Jakub Szczepaniak, Igor Trzybulski, Jakub Kapała, Igor Maciejak, Hubert Zimny, Filip Mrozowski, Mateusz Sikora, Filip Pląskowski, Kamil Stefaniak i Bartosz Konopka.

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ TURNIEJU:

Liga Mistrzów:

1. KP Rawia I Rawicz

2. MKS Kania Gostyń

3. LKS Sarnowianka Sarnowa

4. LZS Juna-Trans Stare Oborzyska

Liga Europy:

1. AP ELPA Święciechowa

2. LKS Centra 1946 Ostrów Wlkp.

3. WULKS Korona Wschowa

4. KP Rawia II Rawicz

Marcin Stochaj (trener KP Rawia Rawicz U-10)„Jestem bardzo zadowolony z występu moich piłkarzy. Wynik w tego typu turniejach jest sprawą drugorzędną,ale cieszy fakt, że młodzi piłkarze Rawii potrafili zademonstrować swoje umiejętności,które doskonalą na treningach. Dodam, że w turnieju zagrało aż 21 zawodników z mojej drużyny. Turniej był świetnie zorganizowany, a to przede wszystkim zasługa rodziców młodych piłkarzy.Chciałbym im za to serdecznie podziękować, bo tacy rodzice to prawdziwy skarb. Dziękuje także wszystkim sponsorom, którzy wsparli organizację turnieju „RAWAG CUP”. Serdeczne zapraszam wszystkich sympatyków na kolejny turniej w Rawiczu już w najbliższą sobotę (27 stycznia,sala I LO). Tym razem do rywalizacji przystąpią chłopcy z rocznika 2009″.

 

Pin It on Pinterest

Shares