Ponad 180 drużyn z 14 krajów rywalizowało w trzydniowym Międzynarodowym Turnieju „Wrocław Trophy”. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć orlików KP Rawia Rawicz, którzy wystartowali w kategorii U-10.

W ubiegłym roku nasi chłopcy w kategorii U-9 okazali się najlepsi w turnieju Challenge Cup. Po cichu liczyliśmy na podobny sukces. Jak to jednak w piłce bywa, słabsza dyspozycja naszych młodych piłkarzy pierwszego dnia i o wyjściu z grupy do rozgrywek finałowych można było zapomnieć. Trafiliśmy jednak do bardzo mocnej grupy, gdzie dwa zespoły zajęły ostatecznie drugie i trzecie miejsce w turnieju głównym! Umiejętnościami technicznymi nie ustępowaliśmy rywalom i to bardzo cieszy. Bardzo słabo prezentowalismy się fizycznie. Dodajmy jednak, że przez trzy dni w turnieju zagrało aż 15 zawodników i do tego 4 z rocznika 2009. Na pewno chłopcy wyniosą z tego turnieju sporo doświadczenia i za rok wrócimy do Wrocławia silniejsi!

W rzogrywkach grupy B nasi piłkarze rozegrali cztery spotkania. Wygraliśmy po bardzo dobrym meczu ze Stilonem Gorzów Wlkp. 4:2, minimalnie ulegliśmy 3:4 FC Wrocław Academy i ponieśliśmy dwie wysokie porażki z AP Orlik Kaźmierz i estońskim FC Ifonet.

W turnieju pocieszenia pokonaliśmy 4:3 AP ELPA Święciechowa i na koniec poprawiliśmy sobie mocno humory wygrywają aż 10:1 MKS Siechnice. Ostatecznie nasi piłkarze zostali skalyfikowani na 17 miejscu. Turniej w kategorii U-10 wygrała ekipa Parasola Wrocław, która w finale wygrała aż 7:0 z AP Orlik Kaźmierz. W meczu o III miejsce estoński FC Ifonet pokonał 5:3 węgierski SE Filo.

Kadra orlików U-10 KP Rawia Rawicz: Mikołaj Duda, Tomasz Pokładek – Jędrzej Dziewięcki (1 gol), Maksymilian Wałoszek, Wiktor Mruk (4 gole), Krzysztof Kryg (3 gole), Jakub Skrzypek (1 gol), Jan Kowalski (1 gol), Hubert Zimny (1 gol), Bartosz Konopka, Filip Wolny (1 gol), William Ngiuvu (5 goli), Michał Matysiak (2 gole), Jakub Kapała (1 gol), Jakub Szczepaniak.

 

Pin It on Pinterest

Shares