Bardzo intensywny weekend mają za sobą zespoły z Akademii Piłkarskiej Młoda Rawia. Oto przegląd wydarzeń.

Ostatnia kolejka wzpn Lejdis i 2016.

W sobotę w Lesznie rozegraliśmy zaległą kolejkę rozgrywek wzpn, z powodu zeszłotygodniowego wyjazdu na Puchar Tymbarka do Warszawy. To jednak nie koniec grania w tym sezonie naszych drużyn. 2016 w niedzielę zagrają ostatni turniej w Miejskiej Górce przed przerwą wakacyjną.

Lejdis w sobotę udają się na tygodniowy turniej do Zakopanego, co na pewno będzie dla nich niezwykłym przeżyciem.

*****

Juniorzy starsi A1 rozegrali w niedzielę ostatni mecz sezonu w Gostyniu.

Po bardzo dobrej grze pokonali rówieśników z Kanii Gostyń 9:1 (2:0). Dla trzech zawodników: Nikodema Kendzi, Jakuba Dziubałki i Michała Foremniaka był to ostatni mecz w gronie juniorów. Zawodnicy ci strzelili dzisiaj po jednym golu. Resztę bramek zdobyli: Filip Bałuniak i Ziemowit Wlekliński po dwie i po jednej Alex Herman i Dawid Pertkiewicz.

Zmagania w tym sezonie ligi okręgowej drużyna trenera Sławomira Wendzonki zakończyła na drugim miejscu. Szersze podsumowanie sezonu w wykonaniu juniorów starszych Rawii wkrótce.

Kania Gostyń – Rawia Rawicz 1:9 (0:2)

*****

W niedzielny poranek Orlik E2 trenera Piotra oraz Żak F1 trenera Sebastiana udali się na turniej organizowany przez Chrobry Głogów.

Rywalami młodych piłkarzy Rawii były drużyny: Chrobrego Głogów, Górnika Polkowice, Korony Wschowa, Górnika Złotoryja, Sparty Rudna oraz Pogoni Góra.

Gratulujemy udziału w kolejnym turnieju.

*****

Juniorzy młodsi ulegli w niedzielę w meczu 13. kolejki Ligi Wojewódzkiej Kanii Gostyń 1:3 (1:1).

Mecz był bardzo wyrównamy, ale więcej zimnej krwi w końcówce meczu zachował lider rozgrywek. Pomimo iż nasi piłkarze od 70. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, dali się zaskoczyć. W 82. minucie goście zdobyli gola w zamieszaniu podbramkowym a w ostatniej minucie meczu stracili gola po strzale z prawie 30 metrów. Gola dla Rawii po bardzo ładnej akcji zdobył Krystian Nowak.

Rawia Rawicz – Kania Gostyń 1:3 (1:1)

*****

W ostatniej kolejce sezonu drużyna Młodzika przegrała w Krotoszynie z Astrą 2:1.

Jednak wynik tego spotkania schodzi na drugi plan, ponieważ chłopcy z Naszej akademii awansowali do ligi wojewódzkiej. Gratulacje dla Naszych młodych piłkarzy oraz Trenera Mariusza.

Astra Krotoszyn – Rawia Rawicz 2:1

*****

Turniej ITP CUP Skrzata.

Niedzielny turniej został rozegrany na 6 różnych boiskach gdzie przez ponad godzinę bez przerw rywalizowało ze sobą 12 drużyn. Skrzaty pokazały się z bardzo dobrej strony, było dużo świetnych akcji i wspaniałych goli. A wszystkiemu towarzyszył uśmiech na twarzy.

 

Pin It on Pinterest

Shares