Piąte ligowe zwycięstwo w sezonie odnieśli juniorzy Starsi Rawii Walbet Rawicz. W niedzielnym meczu 6. kolejki pokonali na wyjeździe Orkan Chorzemin 4:2.

Mimo braku kilku podstawowych piłkarzy rawiczanie byli faworytem meczu z zamykającym tabelę Orkanem. Podopieczni Sławomira Wendzonki zaprezentowali się poprawnie a swoją przewagę w pierwszej połowie udokumentowali dwoma trafieniami. Ich autorami byli Wiktor Kopij oraz Ivan Yemetes. Druga połowa była bardziej wyrównana, czego efektem były dwie bramki zdobyte przez gospodarzy. Rawiczanie także odpowiedzieli trafieniami a trzy punkty w starciu z Orkanem zapewnili Aleksander Niedźwiecki i ponownie Wiktor Kopij. Warto zaznaczyć, że udany debiut w zespole juniora starszego zaliczyli trampkarze, Adam Becelewski i Stanisław Herman.

W tabeli prowadzi Grom Wolsztyn, drugie miejsce zajmuje Dyskobolia Grodzisk Wlkp a trzecie Rawia. Wszystkie drużyny mają na swoim koncie 15 punktów.

Orkan Chorzemin – Rawia Walbet Rawicz 2:4 (0:2)

Rawia zagrała w składzie: Wolny – Becelewski, Andersch, Bojdo, Dziubałka (58′ Wojtyczka), Heinze, Kopij (88′ Przybył), Krupa, Niedźwiecki, Yemetes (60′ Herman), Sokołowski (71′ Rozin)

Kolejny mecz juniorzy starsi Rawii rozegrają w najbliższą sobotę, 10 października, O godzinie 13:00 przy Spokojnej zmierzą się z Gromem Wolsztyn.