Nie był w kręgu zainteresowań Jerzego Brzęczka, teraz jest inaczej. Wychowanek Rawii Karol Świderski znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na mecze eliminacji mistrzostw świata 2022 z Węgrami (25.03), Andorą (28.03) oraz Anglią (31.03). 

Nowy selekcjoner piłkarskiej kadry Paulo Sousa spośród powołanych piłkarzy 15 marca wybierze ostateczny skład, który zagra w trzech pierwszych meczach eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Wśród napastników powołanie od portugalskiego szkoleniowca otrzymali także Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek oraz Dawid Kownacki.

Powołanie do kadry narodowej jest efektem dobrej formy snajpera rodem z Rawicza. W obecnym sezonie ligi greckiej „Świder” zagrał w 23 meczach i strzelił 9 bramek. Dotychczas rawicki napastnik występował w młodzieżowych kadrach narodowych. W zespole U – 18 rozegrał 4 spotkania, w których zdobył 5 bramek, w kadrze U – 19 zagrał 7 meczów i 5-krotnie wpisał się na listę strzelców. Rozegrał też 3 spotkania w kadrze U – 20 i 11 meczów w kadrze U – 21 – ale nie zdobył w nich bramek.

fot. Marcin Pirgra / Cyfrasport / Newspix

 

Pin It on Pinterest

Shares