Reprezentacja Polski była bliska wywalczenia remisu w wyjazdowym meczu z Anglią. Ostatecznie w trzecim meczu eliminacji Mistrzostw Świata gospodarze triumfowali na Wembley 2:1. W wyjściowym składzie spotkanie rozpoczął Karol Świderski.

24 – letni napastnik przed kilkoma dniami w meczu z Andorą zadebiutował w pierwszej reprezentacji i strzelił premierowego gola. W środowej rywalizacji z Anglią w obliczu kontuzji Roberta Lewandowskiego wychowanek Rawii znalazł się w wyjściowym składzie drużyny prowadzonej przez Paulo Sousę. Świderski na boisku przebywał 45. minut. Przed rozpoczęciem drugiej połowy napastnika PAOKu Saloniki zmienił Arkadiusz Milik.

Wynik rywalizacji na Wembley na korzyść miejscowych otworzył Harry Kane, który w 18. minucie strzałem z rzutu karnego pokonał Wojciecha Szczęsnego. W 58. minucie po błędzie gospodarzy dwójkową akcję Milik – Moder mocnym uderzeniem wykończył Jakub Moder i na tablicy wyników widniał remis 1:1. Na pięć minut przed końcem meczu „Synowie Albionu” za sprawą Harry’ego Maguire’a wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca.

Anglia – Polska 2:1 (1:0)

Polska: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Michał Helik (54′ Kamil Jóźwiak), Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus (86′  Arkadiusz Reca) – Piotr Zieliński (86′ Kamil Grosicki), Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder – Karol Świderski (46′ Arkadiusz Milik), Krzysztof Piątek (76′ Rafał Augustyniak).