Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Paulo Sousa ogłosił dziś 26 – osobowy skład, który weźmie udział w nadchodzących Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Wśród powołanych znalazł się wychowanek Rawii, Karol Świderski.

W swojej karierze 24-letni napastnik dwukrotnie wystąpił w koszulce reprezentacji Polski. Zadebiutował w spotkaniu z Andorą, gdy strzelił jedną z bramek, a także zagrał w starciu z Anglikami. W sezonie 2020/2021 dla greckiego PAOK-u Saloniki rawiczanin strzelił 11 goli. oraz zanotował 6 asyst. Powołani piłkarze z portugalskim szkoleniowcem i jego sztabem spotkają się 24 maja. Wówczas zaplanowano początek zgrupowania reprezentacji Polski w Opalenicy.

Reprezentacja Polski w fazie grupowej zagra Euro zmierzy się ze Słowacją (14 czerwca, godz. 18.00) w Sankt Petersburgu, z Hiszpanią (19 czerwca, godz. 21.00) w Sewilli i Szwecją (23 czerwca, godz. 18.00), ponownie w Sankt Petersburgu.

Wśród powołanych napastników, oprócz Świderskiego znaleźli się także: Robert Lewandowski, Dawid Kownacki, Arkadiusz Milik oraz Jakub Świerczok.

grafika: www.laczynaspilka.pl

fot. Paula Duda / laczynaspilka.pl

 

Pin It on Pinterest

Shares