Reprezentacja Polski zremisowała z Rosją 1:1 w towarzyskim meczu rozegranym we Wrocławiu. Dla biało – czerwonych był to przedostatni sprawdzian formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

Polska do meczu przystąpiła w nieco rezerwowym składzie. W wyjściowej jedenastce zabrakło m.in. Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego. W obliczu zmian spowodowanych kontuzjami oraz chęcią sprawdzenia dublerów miejsce w ataku w pierwszej jedenastce otrzymał Karol Świderski. Dla wychowanka Rawii był to trzeci występ z orzełkiem na piersi a drugi w podstawowym składzie.

Reprezentacja Polski już w 4. minucie wtorkowego meczu objęła prowadzenie. Z bocznego sektora boiska piłkę w pole karne dośrodkował Mateusz Klich. Trafiła ona pod nogi Przemysława Frankowskiego, ten odegrał piłkę do Jakuba Świerczoka a napastnik Piasta Gliwice pewnym strzałem zdobył swojego premierowego gola w biało – czerwonych barwach. W dalszej części pierwszej połowy spotkanie się wyrównało a goście często przebywali w polu karnym reprezentacji Polski. W 21. minucie Aleksandr Gołowin posłał piłkę na dalszy słupek. Tymoteusz Puchacz nie upilnował Wiaczesława Karawajewa, który z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie tempo spotkania wyraźnie spadło a większość akcji toczyła się głownie w środowej strefie boiska.

Polska – Rosja 1:1 (1:1)

Polska: Łukasz Fabiański – Tomasz Kędziora (56′ Bartosz Bereszyński), Michał Helik, Kamil Piątkowski (57′ Jan Bednarek), Tymoteusz Puchacz, Przemysław Frankowski (80′ Karol Linetty), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (70′ Kacper Kozłowski), Karol Świderski (67′ Jakub Moder), Dawid Kownacki (56′ Kamil Jóźwiak), Jakub Świerczok.