Reprezentacja Polski zremisowała z Islandią 2:2 w ostatnim meczu towarzyskim przed rozpoczynającymi się w piątek Mistrzostwami Europy. Drugiego gola w narodowej drużynie strzelił Karol Świderski.

W porównaniu do meczu z Rosją tym razem na murawę stadionu w Poznaniu wybiegła inna „jedenastka”. Trener Paulo Sousa dokonał zmian, a w ataku postawił na duet Robert Lewandowski – Jakub Świerczok. W pierwszej połowie bramkarza gości pokonał Piotr Zieliński i zakończyła się ona remisem 1:1.

Po zmianie stron obie drużyny także zdobyły po jednej bramce. Swój udział przy golu dającym remis miał Karol Świderski. Wychowanek Rawii na boisku zameldował się w 81. minucie zmieniając kapitana kadry Roberta Lewandowskiego. W 88. minucie popularny „Świder” wykorzystał dośrodkowanie Kacpra Kozłowskiego i strzelił swojego drugiego gola w biało – czerwonych barwach.

Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz podczas Euro 2020 rozegra w poniedziałek, 14 czerwca. Rywalem drużyny Paulo Sousy będzie Słowacja. Początek spotkania w Sankt Petersburgu o godzinie 18:00.

Polska – Islandia 2:2 (1:1)

Polska: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Paweł Dawidowicz, Tymoteusz Puchacz (80′ Maciej Rybus), Przemysław Frankowski (64′ Przemysław Płacheta), Jakub Moder, Grzegorz Krychowiak (64′ Karol Linetty), Piotr Zieliński (46′ Kacper Kozłowski). Robert Lewandowski (81′ Karol Świderski), Jakub Świerczok (58′ Kamil Jóźwiak).