Trzy punkty w dwóch ostatnich grupowych meczach eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku wywalczyli piłkarze reprezentacji Polski. W obu kolejne występy w narodowych barwach zanotował Karol Świderski.

W piątek, 12 listopada w meczu wyjazdowym rywalem biało – czerwonych była Andora. Spotkanie z przedostatnią drużyną w grupie I napastnik PAOK – u rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 77. minucie, zmieniając Arkadiusza Milika. Polska wygrała to spotkanie 4:1.

W poniedziałkowy wieczór na stadionie PGE Narodowy przeciwnikiem podopiecznych Paulo Sousy była drużyna Węgier. Tym razem 24 – letni piłkarz znalazł się w wyjściowym składzie i stworzył duet napastników z Krzysztofem Piątkiem. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości. W 61. minucie po rzucie rożnym i zgraniu piłki popularny „Świder” strzałem głową pokonał bramkarza i doprowadził do remisu. Dla wychowanka Rawii to szóste trafienie w narodowych barwach. Ostatecznie trzy punkty z Warszawy wywieźli przyjezdni, którzy w 80. minucie strzelili drugiego gola.

Przed Polską dwa mecze barażowe, które zadecydują o awansie na MŚ w Katarze.