W niedzielę, 9 czerwca seniorzy Rawii rozegrają przedostatnie domowe spotkanie w sezonie 2023/2024. ich rywalem w meczu 28. kolejki Red Box V ligi będzie Piast Czekanów.

Mimo, że do końca obecnego sezonu pozostały trzy kolejki to nadal nie wiadomo, które zespoły wywalczą awans a które pożegnają się z Red Box V ligą. Walka o miejsca premiowane grą w IV lidze nadal walczą zespoły z Łęki Opatowskiej, Śremu oraz Kobylej Góry. Na dole tabeli natomiast batalia o pozostanie w lidze toczy się między Victorią Ostrzeszów a Piastem Poniec.

Względny spokój panuje natomiast w Rawiczu oraz Czekanowie. Oba zespoły plasują się w środku tabeli i nie powinny mieć problemów z zachowaniem miejsca w piąto-ligowym gronie. Wyżej w tabeli znajduje się Piast, który w poprzedniej kolejce na swoim stadionie mierzył się z Zefką Kobyla Góra. Gospodarze, mimo dwukrotnie pokonali bramkarza Zefki musieli uznać jej wyższość i przegrali 2:4. W dotychczasowych meczach podopieczni trenera Mariusza Kaczmarka wywalczyli 29 punktów co daje im w tabeli 9. miejsce.

Po przerwie spowodowanej pauzie w poprzedniej kolejce do rywalizacji w lidze wracają rawiczanie. W ostatniej kolejce przed przerwą Rawia także na swoim stadionie rywalizowała z Zefką i podobnie jak Piast uznała wyższość rywali, przegrywając 1:4. W ligowej tabeli podopieczni trenera Marka Nowickiego z 28 punktami zajmują 10. miejsce.

Lepsze wspomnienia z jesiennego meczu mają piłkarze Piasta, którzy 5 listopada pokonali u siebie Rawię 4:0. Początek niedzielnego meczu przy Spokojnej o godzinie 14:00.

fot. Wojciech Kręcki, Groundhopping Wlkp.

 

Pin It on Pinterest

Shares