Na 9. miejscu w ligowej tabeli zakończyli sezon 2023/2024 w Red Box V lidze seniorzy Rawii Rawicz. Sporą część kadry, która walczyła na boiskach o ligowe punkty stworzyli młodzieżowcy, będący jednocześnie wychowankami klubu ze Spokojnej.

Łącznie, na 29 piłkarzy, którzy w zakończonym sezonie wybiegli na boiska Red Box V ligi w barwach Rawii aż 17 z nich posiadało status młodzieżowca. Dodatkowo wszyscy swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiali w Rawii. Wśród nich najwięcej minut zebrał Kamil Cugier. Napastnik Rawii wystąpił we wszystkich 28 meczach tego sezonu a dodatkowo czterokrotnie (raz przy pomocy piłkarza rywala) wpisał się na listę strzelców. Na drugiej pozycji w tej klasyfikacji znalazł się Stanisław Herman, który w 25 meczach trafił do bramki przeciwnika trzykrotnie.

W sezonie 2023/2024 oprócz młodzieżowców, którzy notowali regularne występy w V lidze w kadrze Rawii znaleźli się także młodzi piłkarze, którzy w trakcie sezonu dołączyli do drużyny i tym samym debiutowali w seniorskich rozgrywkach. Jako pierwszy w meczu 22. kolejki z Kanią Gostyń premierowy występ w pierwszej drużynie Rawii zanotował Jan Kowalski (łącznie 6 występów). Młody napastnik z zespołu juniorów młodszych w momencie debiutu miał niespełna 16 lat. W spotkaniu 26. kolejki z Zefką Kobyla Góra w V lidze zadebiutowali 17-letni Alex Herman (jeden występ w sezonie) oraz 18-letni Dawid Pertkiewicz (trzy występy).

Ligowych debiutów nie doczekali się bramkarze: Sebastian Konieczny i Mateusz Jędryczka, którzy kilkukrotnie znajdowali się jednak w kadrze meczowej i w razie ewentualnej kontuzji bądź czerwonej kartki dla podstawowego bramkarza gotowi byli stanąć między słupkami.

Szczegółowe statystyki z sezonu 2023/2024 dostępne są w zakładce KADRA (kliknij tutaj)

fot. Wojciech Kręcki/groundhopping wlkp.

 

Pin It on Pinterest

Shares