Kadra seniorów Rawii, która w sezonie 2023/2024 walczyła o ligowe punkty na boiskach Red Box V ligi w dużej mierze oparta była na zawodnikach młodzieżowych. Mogli oni jednak liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych piłkarzy, którzy od wielu sezonów bądź z małymi przerwami reprezentują w lidze barwy rawickiego klubu.

Wielu trenerów buduje składy swoich zespołów od szczelnie zbudowanej obrony, która wraz z bramkarzem często przesądza o losach meczów. Tak też było w przypadku Rawii. Przed startem sezonu 2023/2024 do treningów powrócił bowiem Dominik Sadowski. Doświadczony, 38-letni bramkarz rozpoczął sezon między słupkami bramki Rawii. W trakcie sezonu (w którym przejął także opaskę kapitana) doznał jednak kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka meczów. Łącznie, Dominik Sadowski w 17 ligowych meczach w tym sezonie ośmiokrotnie zachował czyste konto.

Kolejnym piłkarzem, który w minionym sezonie wspomagał mniej doświadczonych kolegów był Tomasz Skrzypczak. 37-letni obrońca, który przed sezonem powrócił do Rawicza wystąpił w 23 ligowych meczach i wielokrotnie stanowił wsparcie nie tylko dla partnerów z linii obrony, ale także dla całego zespołu. Spore doświadczenie do młodej kadry Rawii wnieśli także pomocnicy. Dwa gole w 12 ligowych meczach minionego sezonu strzelił Tomasz Wawrzyniak. 32-letni pomocnik sporą część sezonu stracił jednak przez kontuzję i nie było mu dane pokazać pełni swoich umiejętności. Z kontuzjami borykali się także dwaj 31-latkowie w rawickim zespole: Bartosz Machi – dwa gole w 18 meczach oraz Mariusz Molka – dwa gole w 21 ligowych spotkaniach.

fot. Wojciech Kręcki/groundhopping wlkp.

 

Pin It on Pinterest

Shares