Domowym zwycięstwem z Pelikanem Grabów nad Prosną zakończyli sezon 2023/2024 w Red Box V lidze seniorzy Rawii. Niebiesko-biało-czerwoni wygrali przy Spokojnej 3:2.

Przed ostatnią kolejką zarówno piłkarze Rawii jak i Pelikana zajmowali miejsca w środku tabeli a co za tym idzie mieli zagwarantowane utrzymanie w V lidze. Mimo tego kibice, którzy w sobotę po raz ostatni w sezonie odwiedzili stadion przy ul. Spokojnej nie mogli narzekać na brak emocji. Zobaczyli bowiem aż pięć trafień.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gości. W 2. minucie meczu piłkę niedokładnie wybił bramkarz Rawii. Trafiła ona pod nogi jednego z piłkarzy Pelikana, który ruszył na bramkę Rawii. Sytuację w polu karnym uratować próbował Tomasz Skrzypczak. Faulował jednak rywala a rzut karny pewnie na gola zamienił Dawid Kuczyński. Odpowiedź Rawii była jednak błyskawiczna. W 8. minucie na płaski strzał zza pola karnego zdecydował się Kamil Cugier. Piłka po uderzeniu napastnika gospodarzy odbiła się jeszcze od jednego z przyjezdnych i wpadła do bramki. Już dwie minuty później rawiczanie wyszli na prowadzenie. Po składnej akcji piłka trafiła do Stanisława Hermana a ten strzałem przy bliższym słupku pokonał bramkarza Pelikana.

Po zmianie stron nadal częściej w polu karnym meldowała się Rawia. Szczególnie aktywny był Seweryn Materkowski, który w pierwszej połowie trafił do siatki, ale sędzia gola nie uznał. W 53. minucie wracający do gry po kontuzji pomocnik Rawii umieścił piłkę w bramce i wyprowadził rawicką drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry w zamieszaniu pod bramką Rawii najlepiej odnalazł się Dawid Kuczyński i po raz drugi w tym meczu pokonał Dominika Sadowskiego. Ostatecznie Rawia pokonała ekipę z Grabowa nad Prosną 3:2.

Rawia Rawicz – Pelikan Grabów nad Prosną 3:2 (2:1)

Rawia: Sadowski – Marszałek, Machi (84′ Pertkiewicz), Bałuniak (81′ Kopij), S. Materkowski (56′ Kowalski), Herman (74′ Kowaliński), Molka, T. Wawrzyniak (82′ Pieprzyński), P. Wawrzyniak, T. Skrzypczak, Cugier

W końcowej tabeli sezonu 2023/2024 podopieczni trenera Marka Nowickiego z 35 punktami zajęli 9. miejsce. Mistrzostwo Red Box V ligi i awans do IV wywalczyła Warta Śrem. W barażach o awans zagra Zawisza Łęka Opatowska. Z V ligą żegna się Piast Poniec a ważyć się będą losy ekip z Ostrzeszowa i Cielczy.